Hermans en Van den Bogaart op podium in WK Zijspancross Heerde


Martijn Spliethof - 09 mei, 2024 FOTO - WSC

De tweede ronde voor het Wereldkampioenschap Zijspancross was op 11 en 12 mei 2024 in het Nederlandse Heerde.

Nieuws en officiële uitslagen op Sidecarcross.com
Volledige uitslagen op Sidecarcross.eu
Live timing
Livestream bij WSC
Tickets bij MSV-NOV

WK Zijspancross

Tim en Sem Leferink wonnen de kwalificatierace in Groep B. Koen Herman en Ben van den Bogaart eindigden als vijftiende, maar wisten zich via de Last Chance alsnog te plaatsen voor de wedstrijd. Met een vierde en tweede plaats (totaal derde) waren Hermans en Van den Bogaart de beste Nederlandse combinatie.

Race 1:
1 101 Daniels Lielbardis & Bruno Lielbardis
2 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens
3 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten
4 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart
5 75 Tim Leferink & Sem Leferink
6 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel
10 418 Stephan Wijers & Han van Hal
13 114 Koen Grondman & Niels Wesselink
15 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek
17 111 Daniel Willemsen & Michal Gabor
19 228 Davy Ebben & Nick Maas
21 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst
22 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel
24 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom
29 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne

Race 2:
1 199 Brett Wilkinson & Joe Millard
2 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart
3 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens
5 75 Tim Leferink & Sem Leferink
6 418 Stephan Wijers & Han van Hal
7 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom
10 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek
12 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne
13 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst
14 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel
16 228 Davy Ebben & Nick Maas
17 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten
20 111 Daniel Willemsen & Michal Gabor
25 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel
26 47 Artis Devoldere & Luc Rostingt
30 114 Koen Grondman & Niels Wesselink

Kwalificatierace Groep A:
1 17 Tim Prümmer & Rodolphe Lebreton
2 101 Daniels Lielbardis & Bruno Lielbardis
3 199 Brett Wilkinson & Joe Millard
4 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel
5 418 Stephan Wijers & Han van Hal
7 111 Daniel Willemsen & Michal Gabor
8 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten
11 228 Davy Ebben & Nick Maas
15 115 Dik Zwanepol & Benzo van Olst

Kwalificatierace Groep B:
1 75 Tim Leferink & Sem Leferink
2 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens
3 91 Benjamin Weiss & Patrick Schneider
5 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek
6 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst
7 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom
8 114 Koen Grondman & Niels Wesselink
9 19 Sven Wisselink & 11 141 Boyd Verhees
15 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart
17 18 Tobias Hertfelder & Jens Vincent

EMX Quad

De quads reden in Heerde voor het Europees Kampioenschap. Twee Nederlanders pakten een podiumplaats: Joe Maessen en Mike Verboven.

Totaaluitslag:
1 7 Harry WALKER GBR ACU YAMAHA 47 25 22
2 101 Joe MAESSEN NED KNMV YAMAHA 40 20 20
3 122 Mike VERBOVEN NED KNMV HUSQVARNA 34 18 16
5 2 Julian VELDMAN NED KNMV YAMAHA 30 15 15
6 94 Ricardo PHOELICH NED KNMV YAMAHA 26 13 13
8 68 Valentino ROKS NED KNMV YAMAHA 22 11 11
12 5 Sam VELDMAN NED KNMV HUSQVARNA 16 6 10
13 11 Mike VAN GRINSVEN NED KNMV HONDA 16 16 0
15 29 Gymano BESEMS NED KNMV YAMAHA 13 8 5
16 385 Richard RUTTENBERG NED KNMV KTM 12 12 0
18 184 Bart STEENBERGEN NED KNMV HONDA 10 4 6
24 130 Ruben VAN LITH NED KNMV HUSQVARNA 3 3 0
26 8 Gijs WENTINK NED KNMV HONDA 0 0 0
27 124 Twan VAN DER JAGT NED KNMV YAMAHA 0 0 0