Jeffrey Herlings tweede in MXGP, Lotte van Drunen wint WMX Lugo (Spanje)


Martijn Spliethof - 09 mei, 2024 FOTO - MXGP

De zesde ronde voor het Wereldkampioenschap MXGP en MX2 was de MXGP of Galicia op 11 en 12 mei in het Spaanse Lugo. Ook de Women reden in Lugo voor het Wereldkampioenschap en de EMX125 voor het Europees Kampioenschap.

Tijdschema
Live timing
Uitslagen en totaalstanden

MXGP

Thuisrijder Jorge Prado wist de kwalificatierace en beide manches te winnen. Jeffrey Herlings reed een goede wedstrijd (4-2) en eindigde als tweede in het GP klassement.

Race 1:
1 1 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 34:11.687 19
2 3 Febvre, Romain FRA FFM Kawasaki 34:13.723 19
3 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 34:14.286 19
4 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 34:28.345 19
7 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Fantic 34:55.354 19
10 189 Bogers, Brian NED KNMV Fantic 35:10.273 19

Race 2: 
1 1 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 34:04.763 19
2 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 34:07.643 19
3 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 34:14.873 19
5 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Fantic 34:28.260 19
7 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 34:45.864 19
12 189 Bogers, Brian NED KNMV Fantic 35:15.101 19

Qualifying Race:
1 1 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 23:56.718 13
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 23:57.349 13
3 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 24:04.183 13
5 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 24:11.390 13
11 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Fantic 24:41.415 13
12 189 Bogers, Brian NED KNMV Fantic 24:44.374 13

Time Practice:
1 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 1:38.610
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 1:38.668
3 3 Febvre, Romain FRA FFM Kawasaki 1:39.179
6 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 1:40.119
9 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Fantic 1:40.773
15 189 Bogers, Brian NED KNMV Fantic 1:41.836

MX2

Race 1:
1 80 Adamo, Andrea ITA FMI KTM 34:23.923 19
2 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 34:24.655 19
3 72 Everts, Liam BEL FMB KTM 34:31.967 19
8 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 34:57.720 19
13 172 Valk, Cas NED KNMV KTM 35:40.429 19
17 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 35:57.388 19
18 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Fantic 36:01.108 19
26 484 Kooiker, Dave NED KNMV KTM 35:20.634 18

Race 2:
1 96 Coenen, Lucas BEL FMB Husqvarna 34:49.474 19
2 72 Everts, Liam BEL FMB KTM 34:52.132 19
3 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 34:54.500 19
8 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 35:34.689 19
12 172 Valk, Cas NED KNMV KTM 36:09.313 19
14 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Fantic 36:19.645 19
18 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 34:59.328 18
22 484 Kooiker, Dave NED KNMV KTM 35:22.835 18

Qualifying Race:
1 198 Benistant, Thibault FRA FFM Yamaha 24:15.094 13
2 96 Coenen, Lucas BEL FMB Husqvarna 24:26.589 13
3 19 Coenen, Sacha BEL FMB KTM 24:28.202 13
6 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 24:39.236 13
7 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 24:41.618 13
17 172 Valk, Cas NED KNMV KTM 25:28.671 13
21 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Fantic 26:05.039 13
22 484 Kooiker, Dave NED KNMV KTM 24:15.612 12
34 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 14:03.469 6

Time Practice:
1 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 1:40.387
2 96 Coenen, Lucas BEL FMB Husqvarna 1:40.793
3 80 Adamo, Andrea ITA FMI KTM 1:41.418
8 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 1:42.332
11 172 Valk, Cas NED KNMV KTM 1:43.340
18 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Fantic 1:44.360
23 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 1:45.101
26 484 Kooiker, Dave NED KNMV KTM 1:45.555

WMX

De eerste manche is gewonnen door Courtney Duncan, voor Lotte van Drunen. In de tweede manche kwamen de dames in omgekeerde volgorde over de finish, de overall overwinning ging daarmee naar Lotte van Drunen.

Race 1:
1 1 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 24:30.269 12
2 401 Van Drunen, Lotte NED KNMV Yamaha 24:32.321 12
3 8 Fontanesi, Kiara ITA FMI GASGAS 24:41.626 12
7 188 van der Vlist, Shana NED KNMV Yamaha 25:42.072 12
8 172 Valk, Lynn NED KNMV KTM 26:14.841 12
11 717 Gelissen, Danee NED KNMV Yamaha 24:45.152 11

Race 2:
1 401 Van Drunen, Lotte NED KNMV Yamaha 24:31.523 12
2 1 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 24:41.014 12
3 255 Guillen, Daniela ESP RFME GASGAS 24:53.126 12
5 172 Valk, Lynn NED KNMV KTM 25:02.420 12
7 188 van der Vlist, Shana NED KNMV Yamaha 25:23.620 12
8 717 Gelissen, Danee NED KNMV Yamaha 25:31.652 12

Time Practice:
1 401 Van Drunen, Lotte NED KNMV Yamaha 1:50.918
2 255 Guillen, Daniela ESP RFME GASGAS 1:52.308
3 1 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 1:52.403
5 188 van der Vlist, Shana NED KNMV Yamaha 1:54.948
6 172 Valk, Lynn NED KNMV KTM 1:55.218
13 717 Gelissen, Danee NED KNMV Yamaha 2:01.480

EMX125

Race 1:
1 300 Perez, Salvador ESP RFME GASGAS 29:52.101 15
2 97 Mancini, Simone ITA FMI Fantic 30:03.732 15
3 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 30:08.567 15
9 484 Kooiker, Dex NED KNMV Yamaha 31:09.202 15
16 499 Heitink, Dani NED KNMV Yamaha 31:25.318 15
19 417 van Drunen, Jayson NED KNMV Yamaha 31:44.573 15

Race 2:
1 499 Heitink, Dani NED KNMV Yamaha 29:34.398 15
2 97 Mancini, Simone ITA FMI Fantic 29:39.520 15
3 141 Bellei, Francesco ITA FMI KTM 29:43.487 15
17 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 30:45.997 15
21 417 van Drunen, Jayson NED KNMV Yamaha 31:11.110 15
31 484 Kooiker, Dex NED KNMV Yamaha 30:03.709 14
32 117 Izaguirre, Juan ESP RFME KTM 30:07.276 14

Time Practice Group 1:
1 141 Bellei, Francesco ITA FMI KTM 1:47.669
2 300 Perez, Salvador ESP RFME GASGAS 1:47.786
3 714 Ozolins, Markuss LAT LAMSF GASGAS 1:47.858
7 417 van Drunen, Jayson NED KNMV Yamaha 1:49.960

Time Practice Group 2: 
1 97 Mancini, Simone ITA FMI Fantic 1:47.122
2 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 1:47.415
3 295 Faure, Mano FRA FFM Yamaha 1:48.328
10 499 Heitink, Dani NED KNMV Yamaha 1:51.181
11 484 Kooiker, Dex NED KNMV Yamaha 1:51.566