Etienne en Robbie Bax op podium bij afscheidswedstrijd WK Zijspancross Lommel (België)


Martijn Spliethof - 28 juni, 2024 FOTO - WSC

De zesde ronde voor het Wereldkampioenschap Zijspancross was op 29 en 30 juni 2024 in het Belgische Lommel.

Etienne Bax was eigenlijk al gestopt als actieve GP coureur, maar deed in Lommel nog eenmalig mee als afscheidswedstrijd, samen met zijn broer Robbie. Zij wisten de kwalificatierace op zaterdag en de eerste manche op zondag te winnen. In de tweede manche eindigden Etienne en Robbie Bax als tweede. Marvin Vanluchene en Glenn Janssens wonnen de Grand Prix (2-1), voor Bax/Bax (1-2).

Live timing
Live stream
Officiële uitslagen en totaalstanden bij FIM Sidecarcross
Volledige uitslagen op Sidecarcross.eu

Wedstrijd

Race 1:
1 82 Etienne Bax & Robbie Bax NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 36:26.460 17
2 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens BEL BEL FMB FMB VMC/ZABEL 36:38.566 17
3 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart NED NED KNMV KNMV WSP/AMS 36:40.683 17
4 75 Tim Leferink & Sem Leferink NED NED KNMV KNMV VMC/KTM 36:49.402 17
6 418 Stephan Wijers & Han van Hal NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 37:27.977 17
7 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 38:12.272 17
8 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 38:18.903 17
9 114 Koen Grondman & Niels Wesselink NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 38:24.593 17
14 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne NED BEL KNMV FMB WSP/HUSQVARNA 36:28.877 16
15 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst NED NED KNMV KNMV VMC/MEGA 36:52.825 16
16 228 Davy Ebben & Nick Maas NED NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 37:03.988 16
19 115 Dik Zwanepol & Janick Buitenhuis NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 37:42.447 16
20 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten BEL NED FMB KNMV VMC/ZABEL 38:07.736 16
25 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel NED BEL KNMV FMB VMC/AMS 37:47.883 15
27 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel NED NED KNMV KNMV WSP/TM 18:56.835 9
28 9 Davy Sanders & Jens Vincent BEL NED FMB KNMV WSP/MEGA 18:13.582 8

Race 2:
1 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens BEL BEL FMB FMB VMC/ZABEL 36:17.166 17
2 82 Etienne Bax & Robbie Bax NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 36:19.911 17
3 199 Brett Wilkinson & Joe Millard GBR GBR ACU ACU WSP/AMS 37:04.496 17
5 75 Tim Leferink & Sem Leferink NED NED KNMV KNMV VMC/KTM 37:10.273 17
6 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel NED NED KNMV KNMV WSP/TM 37:46.569 17
7 418 Stephan Wijers & Han van Hal NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 38:34.144 17
8 9 Davy Sanders & Jens Vincent BEL NED FMB KNMV WSP/MEGA 38:42.239 17
9 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 38:49.213 17
10 228 Davy Ebben & Nick Maas NED NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 36:39.609 16
11 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 36:42.256 16
12 3 Koen Hermans & Ben Van den Bogaart NED NED KNMVKNMV WSP/AMS 37:05.339 16
17 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne NED BEL KNMV FMB WSP/HUSQVARNA 37:35.845 16
18 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten BEL NED FMB KNMV VMC/ZABEL 37:43.032 16
19 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst NED NED KNMV KNMV VMC/MEGA 37:49.939 16
20 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel NED BEL KNMV FMB VMC/AMS 38:13.357 16
22 114 Koen Grondman & Niels Wesselink NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 38:47.209 16
24 115 Dik Zwanepol & Janick Buitenhuis NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 37:01.694 15

Kwalificatie

Qualifying Race Group A:
1 101 Daniels Lielbardis & Bruno Lielbardis LAT LAT LaMSF LaMSF WSP/MEGA 25:26.832 13
2 94 Killian Prunier & Evan Prunier FRA FRA FFM FFM WSP/ZABEL 25:44.533 13
3 199 Brett Wilkinson & Joe Millard GBR GBR ACU ACU WSP/AMS 25:49.878 13
4 418 Stephan Wijers & Han van Hal NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 25:57.867 13
5 228 Davy Ebben & Nick Maas NED NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 26:28.030 13
6 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 26:29.567 13
9 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel NED BEL KNMV FMB VMC/AMS 26:46.906 13
15 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne NED BEL KNMV FMB WSP/HUSQVARNA 27:48.621 13
16 115 Dik Zwanepol & Janick Buitenhuis NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 28:01.681 13
17 18 Tobias Hertfelder & Sem Goossens GER NED DMSB KNMV WSP/HUSQVARNA 23:21.578 10
19 75 Tim Leferink & Sem Leferink NED NED KNMV KNMV VMC/KTM 09:24.581 5

Qualifying Race Group B:
1 82 Etienne Bax & Robbie Bax NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 24:18.822 12
2 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart NED NED KNMV KNMV WSP/AMS 24:54.321 12
3 17 Tim Prümmer & Rodolphe Lebreton GER FRA DMSB FFM VMC/HUSQVARNA 25:10.261 12
4 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 25:28.216 12
5 114 Koen Grondman & Niels Wesselink NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 25:42.848 12
6 11 Gert van Werven & Aivar van de Wiel NED NED KNMV KNMV WSP/TM 25:46.495 12
7 9 Davy Sanders & Jens Vincent BEL NED FMB KNMV WSP/MEGA 25:49.049 12
9 100 Jake Brown & Lars de Laat GBR NED ACU DMU VMC/ZABEL 25:58.673 12
12 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten BEL NED FMB KNMV VMC/ZABEL 24:39.944 11
17 29 Marvin Reipen & Sven Van Dommelen GER NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 25:50.992 11
18 98 Ijen Kops & Tayim Kaethoven NED BEL KNMV KNMV WSP/AMS 26:32.971 11

Pre Qualifying Practice Group A:
1 75 Tim Leferink & Sem Leferink NED NED KNMV KNMV VMC/KTM 01:43.963
2 101 Daniels Lielbardis & Bruno Lielbardis LAT LAT LaMSF LaMSF WSP/MEGA 01:44.466
3 91 Benjamin Weiss & Patrick Schneider AUT AUT AMF AMF VMC/ZABEL 01:46.412
4 418 Stephan Wijers & Han van Hal NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 01:46.804
6 97 Wilfred Vos & Wessel Susebeek NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 01:47.499
7 99 Thom van de Lagemaat & Robin Könst NED NED KNMV KNMV VMC/MEGA 01:47.584
8 228 Davy Ebben & Nick Maas NED NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 01:48.397
11 19 Sven Wisselink & Niki Debruyne NED BEL KNMV FMB WSP/HUSQVARNA 01:49.117
14 141 Boyd Verhees & Arne Vanhamel NED BEL KNMV FMB VMC/AMS 01:49.784
17 115 Dik Zwanepol & Janick Buitenhuis NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 01:52.415
21 18 Tobias Hertfelder & Sem Goossens GER NED DMSB KNMV WSP/HUSQVARNA 01:55.472

Pre Qualifying Practice Group B:
1 1 Marvin Vanluchene & Glenn Janssens BEL BEL FMB FMB VMC/ZABEL 01:48.413
2 17 Tim Prümmer & Rodolphe Lebreton GER FRA DMSB FFM VMC/HUSQVARNA 01:48.450
3 3 Koen Hermans & Ben van den Bogaart NED NED KNMV KNMV WSP/AMS 01:48.945
4 82 Etienne Bax & Robbie Bax NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 01:49.208
5 72 Frank Mulders & Marc van Deutekom NED NED KNMV KNMV WSP/HUSQVARNA 01:49.694
6 9 Davy Sanders & Jens Vincent BEL NED FMB KNMV WSP/MEGA 01:50.188
7 11 Gert van Werven &  Aivar van de Wiel NED NED KNMV KNMV WSP/TM 01:50.767
10 723 Jason Van Daele & Loet van der Putten BEL NED FMB KNMV VMC/ZABEL 01:52.782
11 114 Koen Grondman & Niels Wesselink NED NED KNMV KNMV VMC/ZABEL 01:53.533
12 98 Ijen Kops & Tayim Kaethoven NED BEL KNMV KNMV WSP/AMS 01:55.108
16 29 Marvin Reipen & Sven Van Dommelen & GER NED KNMV KNMV WSP/ZABEL 01:56.807