Nederlanders op podium in EK Motocross 85cc, 65cc en Women Valkenswaard


Martijn Spliethof - 11 april, 2024

Na een jarenlange afwezigheid door vergunningsproblemen is Valkenswaard terug op de internationale wedstrijdkalender. Op 13 en 14 april 2024 organiseerde MVV Valkenswaard op het Eurocircuit een wedstrijd voor het Europees Kampioenschap Motocross voor de klassen EMX85, EMX65 en Women.

Officiële uitslagen bij FIM Europe
Volledige uitslagen op Mylaps Speedhive

EMX85

Kenzo Jaspers was de beste Nederlander, hij pakte een podiumplaats (tweede).

Race 1:
1 548 HAYDEN STATT 24:07.400 13
2 400 KENZO JASPERS 24:17.581 13
3 464 BERTRAM THORIUS 24:22.608 13
6 539 KEANO MARIS 24:33.092 13
8 584 JANNES VOS 24:43.144 13
12 416 KAY ZIJLSTRA 25:00.420 13
13 450 JENAIRO BEERENS 25:03.770 13
19 410 JEREMY BOUCHEE 25:17.019 13
22 572 ARNAUD DE BOOIJ 25:44.731 13
23 414 LIAM GAASBEEK 25:46.756 13
31 497 LUCA KUIJPERS 24:08.413 12
32 428 NELSON BRAAKMAN 24:16.484 12

Race 2:
1 548 HAYDEN STATT 24:33.157 13
2 400 KENZO JASPERS 24:44.670 13
3 464 BERTRAM THORIUS 24:51.058 13
6 584 JANNES VOS 24:55.667 13
11 416 KAY ZIJLSTRA 25:25.446 13
13 410 JEREMY BOUCHEE 25:37.137 13
16 450 JENAIRO BEERENS 25:52.413 13
25 497 LUCA KUIJPERS 26:20.833 13
28 414 LIAM GAASBEEK 24:54.093 12
33 428 NELSON BRAAKMAN 25:19.902 12
37 539 KEANO MARIS 15:43.352 8
39 572 ARNAUD DE BOOIJ 2:07.826 1

Qualifying Race Group A:
1 548 HAYDEN STATT 19:50.219 11
2 418 TORRE VAN MECHGELEN 20:00.426 11
3 549 STORM MAYMANN 20:05.503 11
14 572 ARNAUD DE BOOIJ 21:15.619 11

Qualifying Race Group B:
1 580 ROBBIE DALY 20:11.770 11
2 400 KENZO JASPERS 20:12.534 11
3 464 BERTRAM THORIUS 20:18.547 11
4 539 KEANO MARIS 20:27.121 11
5 584 JANNES VOS 20:34.008 11
6 410 JEREMY BOUCHEE 20:37.415 11
7 416 KAY ZIJLSTRA 20:43.995 11
11 450 JENAIRO BEERENS 21:20.594 11
12 414 LIAM GAASBEEK 21:35.806 11
14 497 LUCA KUIJPERS 21:41.935 11
20 428 NELSON BRAAKMAN 22:12.016 11

EMX65

Kash van Hamond was de beste Nederlander, hij werd derde in het overall klassement.

Race 1:
1 475 JAGIESKI COHEN 16:07.141 8
2 591 LUCA NIERYCHLO 16:16.350 8
3 425 MIKE PIJNEN 16:26.573 8
4 500 KASH VAN HAMOND 16:32.268 8
5 599 SCOTT VAN DEN BOOMEN 16:36.765 8
11 565 DAAN OVERVELD 17:05.827 8
20 441 JANN HUISMAN 17:49.283 8
26 580 MITZ ZWAAN 18:21.757 8
27 456 MARCIO VAN DER LAARS 16:15.512 7

Race 2:
1 475 JAGIESKI COHEN 16:25.942 8
2 591 LUCA NIERYCHLO 16:36.471 8
3 500 KASH VAN HAMOND 16:42.349 8
4 425 MIKE PIJNEN 16:50.662 8
5 599 SCOTT VAN DEN BOOMEN 16:51.628 8
9 441 JANN HUISMAN 17:14.300 8
13 565 DAAN OVERVELD 17:31.145 8
23 456 MARCIO VAN DER LAARS 16:35.795 7
29 580 MITZ ZWAAN 17:16.120 7

Qualifying Race:
1 500 KASH VAN HAMOND 15:49.360 8
2 425 MIKE PIJNEN 15:56.457 8
3 591 LUCA NIERYCHLO 15:57.547 8
5 441 JANN HUISMAN 16:25.917 8
7 599 SCOTT VAN DEN BOOMEN 16:34.650 8
13 565 DAAN OVERVELD 16:59.205 8
14 414 BRETT KASTELIJN 17:04.510 8
27 580 MITZ ZWAAN 16:02.593 7
31 456 MARCIO VAN DER LAARS 16:08.384 7

Women

De wedstrijd is gewonnen door Shana van der Vlist, zij wist beide manches met grote voorsprong op haar naam te schrijven.

Race 1:
1 188 SHANA VAN DER VLIST 24:15.034 13
2 310 LUCY BARKER 24:41.196 13
3 5 BRITT JANS-BEKEN 24:42.101 13
4 717 DANÉE GELISSEN 24:51.842 13
14 830 BRITT SIEMERINK 24:25.794 12
19 71 DEMI VERPLOEGH 24:45.573 12
23 479 ANGELA LAGEMAN 25:00.425 12
31 747 MAYLIN-ROSE STERK 25:50.439 12
32 103 TARA NOORDMAN 25:56.805 12
37 417 CHANTAL HOFSTEDE 26:20.340 12
39 386 LIANNE MUILWIJK 14:48.441 7
40 425 AMBER SIMONS 5:27.560 3

Race 2:
1 188 SHANA VAN DER VLIST 24:13.694 13
2 717 DANÉE GELISSEN 24:51.796 13
3 310 LUCY BARKER 24:55.902 13
14 830 BRITT SIEMERINK 24:35.716 12
18 71 DEMI VERPLOEGH 25:09.700 12
22 479 ANGELA LAGEMAN 25:27.682 12
29 747 MAYLIN-ROSE STERK 26:19.321 12
31 103 TARA NOORDMAN 24:15.031 11
32 417 CHANTAL HOFSTEDE 24:19.430 11
34 408 DENISE MORREN 24:54.004 11
37 277 INDY MORREN 24:30.415 9
38 5 BRITT JANS-BEKEN 12:10.612 6

Qualifying Race Group A:
1 188 SHANA VAN DER VLIST 19:42.142 11
2 717 DANÉE GELISSEN 20:11.913 11
3 310 LUCY BARKER 20:18.563 11
5 425 AMBER SIMONS 20:27.427 11
10 386 LIANNE MUILWIJK 21:26.397 11
13 71 DEMI VERPLOEGH 19:54.096 10
22 103 TARA NOORDMAN 20:56.108 10
23 409 DEMI LAGEMAN 21:04.307 10

Qualifying Race Group B:
1 5 BRITT JANS-BEKEN 20:42.210 11
2 587 TYRA BÄCKSTRÖM 20:47.770 11
3 78 ELSA ANDERSSON-LOF 20:56.176 11
4 830 BRITT SIEMERINK 20:57.328 11
12 479 ANGELA LAGEMAN 20:43.420 10
14 747 MAYLIN-ROSE STERK 20:49.801 10
17 417 CHANTAL HOFSTEDE 21:20.314 10
19 277 INDY MORREN 22:08.738 10
22 427 HAILEY VAN DER WIJK 20:54.820 8
DQ 408 DENISE MORREN 21:42.736 10