Herlings op podium in MXGP Pietramurata (Italië)


Martijn Spliethof - 14 april, 2023 FOTO - MXGP

De vierde ronde voor het Wereldkampioenschap MXGP en MX2 is in het weekend van 15 en 16 april 2023 in het Italiaanse Pietramurata. Voor het Europees Kampioenschap reden de EMX250 en EMX125.

Tijdschema
Live timing
Uitslagen en totaalstanden

MXGP

In de eerste manche was direct na de start een grote valpartij met meerdere rijders, waar ook Jeffrey Herlings bij was betrokken. Na een inhaalrace vanaf de laatste plaats werd Herlings nog negende. In de tweede manche was ’the bullet’ wel goed weg bij de start en hij wist deze na een ijzersterke race winnend af te sluiten. Hiermee eindigde Herlings als derde in de GP uitslag, hij staat ook derde in de tussenstand voor het Wereldkampioenschap.

Race 1:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 35:37.190 18
2 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 35:50.136 18
3 70 Fernandez, Ruben ESP RFME Honda 35:52.921 18
6 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 35:59.502 18
8 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 36:01.778 18
9 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 36:02.491 18
22 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 37:03.697 18

Race 2:
1 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 35:21.703 18
2 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 35:27.806 18
3 61 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 35:32.537 18
6 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 35:43.455 18
9 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 35:49.759 18
12 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 36:05.411 18

Qualifying Race:
1 3 Febvre, Romain FRA FFM Kawasaki 24:26.574 12
2 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 24:34.661 12
3 70 Fernandez, Ruben ESP RFME Honda 24:36.168 12
7 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM 24:49.273 12
9 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 24:51.655 12
12 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 25:02.013 12
13 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 25:05.737 12

MX2

Kay de Wolf was de beste Nederlander, hij werd vijfde in de GP uitslag. Roan van de Moosdijk werd zevende en Rick Elzinga elfde.

Race 1:
1 93 Geerts, Jago BEL FMB Yamaha 35:33.508 18
2 80 Adamo, Andrea ITA FMI KTM 35:36.579 18
3 72 Everts, Liam BEL FMB KTM 35:37.299 18
5 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 35:48.413 18
6 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Husqvarna 36:08.377 18
12 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 36:36.953 18

Race 2:
1 516 Laengenfelder, Simon GER DMSB GASGAS 35:42.114 18
2 80 Adamo, Andrea ITA FMI KTM 35:48.164 18
3 72 Everts, Liam BEL FMB KTM 35:49.387 18
4 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 35:53.387 18
6 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Husqvarna 36:09.547 18
11 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 36:39.900 18

Qualifying Race:
1 516 Laengenfelder, Simon GER DMSB GASGAS 24:34.234 12
2 198 Benistant, Thibault FRA FFM Yamaha 24:41.589 12
3 80 Adamo, Andrea ITA FMI KTM 24:44.551 12
6 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Husqvarna 24:53.843 12
8 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 24:55.628 12
10 44 Elzinga, Rick NED KNMV Yamaha 25:12.755 12
32 817 Meuwissen, Raf NED KNMV Yamaha 20:54.812 9

EMX250

Drie Nederlanders eindigden in de top tien: Cas Valk werd zevende, Kay Karssemakers achtste en Ivano van Erp negende.

Race 1:
1 32 Bonacorsi, Andrea ITA FMI Yamaha 29:00.154 14
2 53 Lata, Valerio ITA FMI KTM 29:00.411 14
3 2 Zanchi, Ferruccio ITA FMI KTM 29:09.072 14
6 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Husqvarna 29:30.301 14
8 172 Valk, Cas NED KNMV Fantic 29:34.780 14
10 432 Van Erp, Ivano NED KNMV Yamaha 29:47.321 14
18 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 30:14.819 14
28 408 Smulders, Scott NED KNMV Honda 31:00.446 14

Race 2:
1 53 Lata, Valerio ITA FMI KTM 30:04.229 15
2 32 Bonacorsi, Andrea ITA FMI Yamaha 30:08.298 15
3 83 Grau, Maxime FRA FFM Husqvarna 30:19.598 15
6 172 Valk, Cas NED KNMV Fantic 30:40.943 15
8 432 Van Erp, Ivano NED KNMV Yamaha 30:50.911 15
9 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Husqvarna 30:57.639 15
23 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 31:58.854 15
24 408 Smulders, Scott NED KNMV Honda 32:07.195 15

Time Practice:
1 282 Rossi, Marc-Antoine FRA FFM KTM 1:49.329
2 32 Bonacorsi, Andrea ITA FMI Yamaha 1:49.894
3 172 Valk, Cas NED KNMV Fantic 1:50.881
9 33 Karssemakers, Kay NED KNMV Husqvarna 1:52.778
19 489 Walvoort, Jens NED KNMV KTM 1:54.310
24 408 Smulders, Scott NED KNMV Honda 1:55.010

EMX125

Gyan Doensen was de enige Nederlander die zich wist te kwalificeren, hij reed een sterke wedstrijd (p4-p7) en werd vierde in het overall klassement.

Race 1:
1 772 Reisulis, Janis Martins LAT LAMSF Yamaha 29:32.680 14
2 494 Werner, Maximilian GER DMSB Fantic 29:47.729 14
3 919 Ernecker, Maximilian AUT AMF GASGAS 29:48.939 14
4 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 29:50.806 14

Race 2:
1 772 Reisulis, Janis Martins LAT LAMSF Yamaha 30:48.234 15
2 6 Escandell, Elias ESP RFME Fantic 30:57.674 15
3 543 Alm, Laban SWE SVEMO Husqvarna 31:07.049 15
7 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 31:18.589 15

Time Practice Group 1:
1 772 Reisulis, Janis Martins LAT LAMSF Yamaha 1:53.290
2 317 Valin, Mathis FRA FFM GASGAS 1:53.434
3 543 Alm, Laban SWE SVEMO Husqvarna 1:53.541
37 427 Kennedy, Mick NED KNMV GASGAS 2:01.724
38 567 Schrik, Levi NED KNMV GASGAS 2:02.678

Time Practice Group 2:
1 79 Salvini, Nicola ITA FMI Yamaha 1:54.569
2 6 Escandell, Elias ESP RFME Fantic 1:54.573
3 479 Marek, Vitezslav CZE ACCR KTM 1:54.750
5 574 Doensen, Gyan NED KNMV KTM 1:55.003
41 621 Kruisselbrink, Jan Klaas NED KNMV Fantic 2:05.307
43 188 Hartman, Rizan NED KNMV KTM 2:06.030