Gyan Doensen tweede in EMX85, Coldenhoff vierde in MXGP Loket (Tsjechië)


Martijn Spliethof - 15 juli, 2022 FOTO - MXGP

In het Tsjechische Loket was de dertiende ronde voor het Wereldkampioenschap Motocross. Naast de MXGP en MX2 kwamen voor het Europees Kampioenschap de EMX2T, EMX85 en EMX65 aan de start.

Tijdschema
Live timing
Uitslagen en totaalstanden

MXGP

Glenn Coldenhoff reed een solide wedstrijd, hij werd twee keer als vierde afgevlagd. Ook Calvin Vlaanderen en Brian Bogers eindigden in beide manches in de top tien.

Race 1:
1 91 Seewer, Jeremy SUI FMS Yamaha 35:32.284 19
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 35:39.567 19
3 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 35:47.005 19
4 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 35:50.014 19
7 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 36:03.185 19
10 189 Bogers, Brian NED KNMV Husqvarna 36:08.690 19
34 46 Pootjes, Davy NED KNMV Honda 0:00.000 0

Race 2:
1 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 35:34.878 19
2 91 Seewer, Jeremy SUI FMS Yamaha 35:38.135 19
3 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 35:46.853 19
4 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 35:58.055 19
6 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 36:08.510 19
8 189 Bogers, Brian NED KNMV Husqvarna 36:11.833 19
29 46 Pootjes, Davy NED KNMV Honda 6:33.638 3

Qualifying Race:
1 91 Seewer, Jeremy SUI FMS Yamaha 24:14.592 13
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 24:17.688 13
3 61 Prado, Jorge ESP RFME GASGAS 24:19.955 13
4 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV Yamaha 24:21.882 13
10 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Yamaha 24:33.188 13
16 189 Bogers, Brian NED KNMV Husqvarna 24:54.568 13
34 46 Pootjes, Davy NED KNMV Honda 24:28.100 12
36 474 Van Essen, Twan NED KNMV Honda 14:49.336 7

MX2

Kay de Wolf was de beste Nederlander, totaal zesde. Ook Kay Karssemakers wist in beide manches WK punten te scoren.

Race 1:
1 198 Benistant, Thibault FRA FFM Yamaha 33:51.558 18
2 516 Laengenfelder, Simon GER DMSB GASGAS 33:56.965 18
3 93 Geerts, Jago BEL FMB Yamaha 34:13.194 18
6 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 34:21.848 18
20 33 Karssemakers, Kay NED KNMV KTM 35:20.863 18

Race 2:
1 93 Geerts, Jago BEL FMB Yamaha 35:31.638 19
2 28 Vialle, Tom FRA FFM KTM 35:33.697 19
3 516 Laengenfelder, Simon GER DMSB GASGAS 36:03.593 19
7 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 36:43.850 19
18 33 Karssemakers, Kay NED KNMV KTM 35:42.997 18

Qualifying Race:
1 198 Benistant, Thibault FRA FFM Yamaha 24:41.336 13
2 80 Adamo, Andrea ITA FMI GASGAS 24:48.995 13
3 93 Geerts, Jago BEL FMB Yamaha 24:49.941 13
6 74 de Wolf, Kay NED KNMV Husqvarna 25:02.139 13
13 33 Karssemakers, Kay NED KNMV KTM 25:29.876 13

EMX2T

Race 1:
1 92 Macuks, Toms LAT LAMSF KTM 30:00.844 16
2 651 Vettik, Meico EST EMF KTM 30:02.016 16
3 347 Klein, Johannes AUT AMF KTM 30:56.266 16
19 537 Wedage, Damian NED KNMV TM 30:20.422 15
29 119 Karst, Jonny NED KNMV KTM 30:05.471 14

Race 2:
1 256 Law, Jamie GBR ACU Husqvarna 29:57.351 15
2 531 Hellrigl, Florian AUT AMF KTM 31:00.484 15
3 21 Joergensen, Mathias DEN DMU Yamaha 31:26.434 15
14 119 Karst, Jonny NED KNMV KTM 30:16.505 12
30 537 Wedage, Damian NED KNMV TM 30:22.507 9

EMX85

Gyan Doensen heeft de eerste race op zijn naam geschreven en is in de tweede race als tweede afgevlagd. Hiermee eindigde hij als tweede in het dagklassement en in de eindstand van het Europees Kampioenschap, met evenveel punten als de kampioen Vitezslav Marek uit Tsjechië, die zijn thuiswedstrijd wist te winnen.

Race 1:
1 574 Doensen, Gyan NED KNMV Husqvarna 24:54.068 12
2 479 Marek, Vitezslav CZE ACCR KTM 24:56.540 12
3 221 Mantovani, Filippo ITA FMI GASGAS 25:30.640 12
16 484 Kooiker, Dex NED KNMV Husqvarna 26:10.239 12
31 417 van Drunen, Jayson NED KNMV Yamaha 26:49.387 12
37 411 van den Broek, Dex NED KNMV KTM 25:24.929 11

Race 2:
1 479 Marek, Vitezslav CZE ACCR KTM 25:04.066 12
2 574 Doensen, Gyan NED KNMV Husqvarna 25:08.233 12
3 221 Mantovani, Filippo ITA FMI GASGAS 25:22.803 12
10 484 Kooiker, Dex NED KNMV Husqvarna 25:55.754 12
35 411 van den Broek, Dex NED KNMV KTM 26:28.755 11
39 417 van Drunen, Jayson NED KNMV Yamaha 11:31.435 5

EMX65

Race 1:
1 298 Bauer, Ricardo AUT AMF KTM 18:13.323 8
2 397 Novak, Alex SLO AMZS KTM 18:16.003 8
3 385 Salvador, Jorge ESP RFME GASGAS 18:17.935 8
13 480 Spijkerman, Teunis NED KNMV GASGAS 19:16.393 8
27 404 Jaspers, Kenzo NED KNMV Husqvarna 19:49.311 8

Race 2:
1 298 Bauer, Ricardo AUT AMF KTM 17:44.956 8
2 611 Leok, Lucas EST EMF Husqvarna 17:48.337 8
3 224 Caudet Ruiz, Pau ESP RFME KTM 17:57.453 8
18 404 Jaspers, Kenzo NED KNMV Husqvarna 18:59.452 8
22 480 Spijkerman, Teunis NED KNMV GASGAS 19:05.353 8
30 461 Brakke, Dion NED KNMV GASGAS 19:27.575 8