Bax/Stupelis pakken Wereldtitel Zijspancross in Gueugnon (Frankrijk)


Martijn Spliethof - 06 september, 2019 FOTO - WSC

De dertiende van veertien wedstrijden voor het Wereldkampioenschap Zijspancross was op het circuit van Dardon-Gueugnon in Frankrijk.

Etienne Bax en Kaspars Stupelis begonnen met een voorsprong van 65 punten aan deze voorlaatste wedstrijd. Zij wonnen de eerste manche en haalden hiermee hun wereldtitel binnen! De Grand Prix overwinning ging naar Vanluchene/Van den Bogaart, voor Hermans/Musset en Brown/Millard.

Uitslagen en totaalstanden

Manche 1

1 82 BAX Etienne/STUPELIS Kaspars NED KNMV LAT LaMSF WSP Zabel 15 00:34:49.735 – 25
2 2 HERMANS Koen/MUSSET Nicolas NED KNMV FRA FFM WSP Zabel 15 00:34:53.209 3.474 22
3 18 COMPALATI Zeno/CHOPIN Bastien ITA FMI FRA FFM VMC Zabel 15 00:34:54.865 5.130 20
6 1 VANLUCHENE Marvin/VAN DEN BOGAA… BEL FMB NED KNMV VMC Zabel 15 00:35:18.976 29.241 15
12 5 VELDMAN Julian/JANSSENS Glenn NED KNMV BEL FMB WHT Mega 15 00:36:36.718 1:46.983 9
14 17 KEUBEN Justin/TOURBIER Alexandre NED KNMV FRA FFM VMC Zabel 15 00:36:44.374 1:54.639 7

Manche 2

1 1 VANLUCHENE Marvin/VAN DEN BOGAA… BEL FMB NED KNMV VMC Zabel 16 00:36:59.139 – 25
2 28 BROWN Jake/MILLARD Joe GBR ACU GBR ACU WSP Zabel 16 00:37:22.434 23.295 22
3 7 VARIK Kert/DAIDERS Lauris EST EMF LAT LaMSF WSP HVA 16 00:37:37.081 37.942 20
4 2 HERMANS Koen/MUSSET Nicolas NED KNMV FRA FFM WSP Zabel 16 00:37:55.753 56.614 18
11 17 KEUBEN Justin/TOURBIER Alexandre NED KNMV FRA FFM VMC Zabel 15 00:37:05.999 1 Tr. 10
17 82 BAX Etienne/STUPELIS Kaspars NED KNMV LAT LaMSF WSP Zabel 14 00:32:04.058 2 Tr. 4
25 98 KOPS Ijen/DE LAAT Lars NED KNMV NED KNMV WSP HVA 2 00:38:34.792 14 Tr. 0

Kwalificaties

Qualifying Race Group A:
1 2 HERMANS Koen/MUSSET Nicolas NED KNMV FRA FFM WSP Zabel 11 00:25:23.925 – –
2 888 BROWN Stuart/CHAMBERLAIN Josh GBR ACU GBR ACU WHT 11 00:25:30.583 6.658 –
3 82 BAX Etienne/STUPELIS Kaspars NED KNMV LAT LaMSF WSP Zabel 11 00:25:32.129 8.204 –

Qualifying Race Group B:
1 1 VANLUCHENE Marvin/VAN DEN BOGAART Ben BEL FMB NED KNMV VMC Zabel 11 00:25:19.553 –
2 8 WILKINSON Brett/HUMPHREY Ryan GBR ACU GBR ACU WSP Zabel 11 00:25:40.268 20.715
3 10 DIERCKENS Arne/HALLER Andres BEL FMB WSP Zabel 11 00:25:43.506 23.953
12 98 KOPS Ijen/DE LAAT Lars NED KNMV NED KNMV WSP Husqv… 11 00:27:25.035 2:05.482