Mike Kras wint EMX2T bij MXGP Agueda (Portugal)


Martijn Spliethof - 16 mei, 2019 FOTO - MXGP

In het Portugese Agueda is de zesde ronde voor het Wereldkampioenschap MXGP en MX2. Ook de Women rijden voor het Wereldkampioenschap. Voor het Europees Kampioenschap komt de EMX2T klasse aan de start. Jeffrey Herlings is aan het herstellen van zijn voetblessure en is er in Portugal nog niet bij. Calvin Vlaanderen moet deze wedstrijd overslaan in verband met een infectie in zijn been. 

Roan van de Moosdijk reed een sterke tweede MX2-manche, waarin hij op een knappe vijfde plaats over de finish kwam. Nancy van de Ven eindigde als tweede in de MXW-wedstrijd (3-2), ook Lynn Valk deed het goed met een vierde en vijfde plaats. Mike Kras wist beide manches in de EMX2T op zijn naam te schrijven, waarin Youri van ’t Ende een mooie tweede plaats behaalde (3-4 in de manches). Kras heeft door deze overwinning de leiding genomen in de EMX2T tussenstand.

Uitslagen en totaalstanden

Manche 1

MXGP:
1 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 34:00.609 18
2 222 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 34:01.806 18
3 4 Tonus, Arnaud SUI FMS Yamaha 34:18.494 18
8 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 34:51.814 18
20 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 35:20.688 18
26 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 34:06.549 17
27 94 Van der Mierden, Sven NED KNMV Yamaha 34:11.377 17

MX2:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 35:07.339 18
2 19 Olsen, Thomas Kjer DEN DMU Husqvarna 35:10.643 18
3 193 Geerts, Jago BEL FMB Yamaha 35:34.843 18
10 98 Vaessen, Bas NED KNMV KTM 36:01.049 18
14 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Kawasaki 36:07.748 18
16 46 Pootjes, Davy NED KNMV Husqvarna 36:15.659 18

WMX:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 25:37.493 12
2 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 25:50.431 12
3 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 25:58.404 12
4 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 26:27.281 12
6 964 van Wordragen, Nicky NED KNMV Yamaha 26:44.720 12
7 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 26:50.523 12
14 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 27:38.283 12
20 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 26:14.251 11
25 100 Burgmans, Eline NED KNMV KTM 27:34.064 11
27 71 Verploegh, Demi NED KNMV KTM 6:37.312 2

EMX2T:
1 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 29:58.291 15
2 998 Kellett, Todd GBR ACU Yamaha 30:04.891 15
3 92 van t Ende , Youri NED KNMV KTM 30:13.170 15

Manche 2

MXGP:
1 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 34:47.988 18
2 222 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 34:58.592 18
3 4 Tonus, Arnaud SUI FMS Yamaha 35:00.897 18
8 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 35:12.618 18
21 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 36:09.525 18
28 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 27:42.332 13
30 94 Van der Mierden, Sven NED KNMV Yamaha 0:00.000 -1

MX2:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 35:47.966 18
2 29 Jacobi, Henry GER DMSB Kawasaki 35:51.878 18
3 43 Evans, Mitchell AUS MA Honda 35:53.377 18
5 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Kawasaki 36:11.176 18
10 46 Pootjes, Davy NED KNMV Husqvarna 36:34.469 18
32 98 Vaessen, Bas NED KNMV KTM 10:06.072 4

WMX:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 24:51.296 12
2 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 25:21.810 12
3 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 25:36.299 12
5 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 26:04.966 12
7 964 van Wordragen, Nicky NED KNMV Yamaha 26:15.912 12
8 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 26:16.399 12
10 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 26:31.056 12
21 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 25:46.847 11
26 100 Burgmans, Eline NED KNMV KTM 25:34.668 10

EMX2T:
1 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 29:52.732 15 0:00.000 0:00.000 1:51.124 5 52.8
2 1 Anderson, Brad GBR ACU KTM 29:58.032 15 0:05.300 0:05.300 1:52.275 4 52.2
3 62 Lusbo, Andero EST EMF Husqvarna 29:59.934 15 0:07.202 0:01.902 1:52.236 4 52.2
4 92 van t Ende , Youri NED KNMV KTM 30:02.610 15 0:09.878 0:02.676 1:52.304 3 52.2

Kwalificaties

MXGP Qualifying Race:
1 222 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 25:05.809 13
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 25:08.447 13
3 77 Lupino, Alessandro ITA FMI Kawasaki 25:36.047 13
14 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 26:04.511 13
25 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 26:45.522 13
26 94 Van der Mierden, Sven NED KNMV Yamaha 26:49.570 13
27 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 26:54.117 13

MX2 Qualifying Race:
1 19 Olsen, Thomas Kjer DEN DMU Husqvarna 23:52.428 12
2 29 Jacobi, Henry GER DMSB Kawasaki 23:55.851 12
3 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 23:56.798 12
6 39 Van De Moosdijk, Roan NED KNMV Kawasaki 24:17.225 12
14 98 Vaessen, Bas NED KNMV KTM 24:33.459 12
34 46 Pootjes, Davy NED KNMV Husqvarna 24:06.951 11

WMX Time Practice:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 1:52.911
2 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 1:53.165
3 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 1:53.895
6 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 1:56.771
7 964 van Wordragen, Nicky NED KNMV Yamaha 1:57.278
9 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 1:58.292
13 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 2:00.330
23 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 2:04.046
25 100 Burgmans, Eline NED KNMV KTM 2:04.868
26 71 Verploegh, Demi NED KNMV KTM 2:05.767

EMX2T Time Practice:
1 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 1:48.576
2 499 Alberio, Emanuele ITA FMI Husqvarna 1:48.707
3 92 van t Ende , Youri NED KNMV KTM 1:48.856