Lotte van Drunen en Gyan Doensen op podium in EMX Reutlingen (D)


Martijn Spliethof - 25 mei, 2019 FOTO - Shana van der Vlist (Facebook)

In het Duitse Reutlingen was een wedstrijd voor het Europees Kampioenschap Motocross voor de klassen EMX Women, EMX 85 en EMX 65. Bij de EMX Women was Shana van der Vlist de beste Nederlandse deelnemer met een vijfde plaats in het dagklassement, waarin Lynn Valk zevende werd. Lotte van Drunen en Gyan Doensen pakten een podiumplaats in de EMX 65 (tweede en derde).

Uitslagen en totaalstanden EMX 85 en EMX 65
Uitslagen en totaalstanden EMX Women

Race 1

EMX Women:
1 325 Andersen Sara DEN DMU KTM 12 25:36.758
2 110 Laier Stephanie GER DMSB KTM 12 25:43.063
3 131 Dam Line DEN DMU Honda 12 26:19.024
6 188 Van Der Vlist Shana NED KNMV KTM 12 26:48.126
13 193 Braam Kimberley NED KNMV Yamaha 12 27:27.702
15 172 Valk Lynn NED KNMV Yamaha 12 27:35.613
19 830 Siemerink Britt NED KNMV KTM 11 25:53.234

EMX 85:
1 451 Julius Mikula CZE ACCR KTM 12 25:22.408
2 424 Charlie Heyman GBR ACU Husqvarna 12 25:32.703
3 515 Mads Fredsoe DEN DMU KTM 12 25:38.219
6 572 Cas Valk NED KNMV Yamaha 12 25:50.279
15 511 Mirco Ten Kate NED KNMV KTM 12 26:45.001
20 410 Damien Knuiman NED KNMV KTM 12 26:57.049
30 413 Joey Daneel NED KNMV KTM 11 26:09.643
32 471 Charlie Van Nieuwland NED KNMV Yamaha 11 26:36.340

EMX 65:
1 479 Vitezslav Marek CZE ACCR KTM 9 17:13.288
2 522 Ashton Boughen GBR ACU Yamaha 9 17:18.414
3 529 Maxime Lucas BEL FMB KTM 9 17:25.062
4 434 Ray Van Gelder NED KNMV Husqvarna 9 17:27.435
5 574 Gyan Doensen NED KNMV KTM 9 17:32.981
6 401 Lotte Van Drunen NED KNMV KTM 9 17:37.777
7 484 Dex Kooiker NED KNMV Yamaha 9 17:47.454
8 417 Jayson Van Drunen NED KNMV Yamaha 9 17:48.441
9 424 Dean Gregoire NED KNMV KTM 9 17:56.811
17 584 Jannes Vos NED KNMV KTM 9 18:42.700
18 411 Dex Van Den Broek NED KNMV KTM 9 18:43.598
20 499 Dani Heitink NED KNMV KTM 9 18:44.970
23 497 Sem Taspinar NED KNMV KTM 9 19:02.230
24 408 Chiodi Duinkerk NED KNMV Husqvarna 9 19:09.290
30 547 Cody De Beer NED KNMV Yamaha 8 17:46.763

Race 2

EMX Women:
1 110 Laier Stephanie GER DMSB KTM 12 26:09.133
2 325 Andersen Sara DEN DMU KTM 12 26:23.262
3 172 Valk Lynn NED KNMV Yamaha 12 26:38.702
5 188 Van Der Vlist Shana NED KNMV KTM 12 27:00.295
14 193 Braam Kimberley NED KNMV Yamaha 12 28:04.280
24 830 Siemerink Britt NED KNMV KTM 10 28:14.569

EMX 85:
1 419 Sacha Coenen BEL FMB Yamaha 12 26:04.727
2 593 Lucas Coenen BEL FMB Yamaha 12 26:11.183
3 424 Charlie Heyman GBR ACU Husqvarna 12 26:17.244
10 511 Mirco Ten Kate NED KNMV KTM 12 26:46.393
20 410 Damien Knuiman NED KNMV KTM 12 27:32.597
26 413 Joey Daneel NED KNMV KTM 11 27:11.564
28 471 Charlie Van Nieuwland NED KNMV Yamaha 11 28:19.553
31 572 Cas Valk NED KNMV Yamaha 2 5:43.084

EMX65:
1 479 Vitezslav Marek CZE ACCR KTM 8 16:09.880
2 401 Lotte Van Drunen NED KNMV KTM 8 16:22.208
3 574 Gyan Doensen NED KNMV KTM 8 16:29.664
5 484 Dex Kooiker NED KNMV Yamaha 8 16:40.356
6 424 Dean Gregoire NED KNMV KTM 8 16:55.671
11 417 Jayson Van Drunen NED KNMV Yamaha 8 17:08.342
15 434 Ray Van Gelder NED KNMV Husqvarna 8 17:28.839
17 497 Sem Taspinar NED KNMV KTM 8 17:31.465
18 499 Dani Heitink NED KNMV KTM 8 17:32.335
21 584 Jannes Vos NED KNMV KTM 8 17:44.311
23 408 Chiodi Duinkerk NED KNMV Husqvarna 8 17:52.088
26 411 Dex Van Den Broek NED KNMV KTM 7 16:19.440
27 547 Cody De Beer NED KNMV Yamaha 7 16:43.480

Kwalificaties

EMX Women Qualifying Race:
1 325 Sara Andersen DEN DMU KTM 19:24.723 9
2 110 Stephanie Laier GER DMSB KTM 19:25.416 9
3 172 Lynn Valk NED KNMV Yamaha 19:54.497 9
8 188 Shana Van Der Vlist NED KNMV KTM 20:28.030 9
14 193 Kimberley Braam NED KNMV Yamaha 20:56.670 9
19 830 Britt Siemerink NED KNMV KTM 21:39.811 9

EMX 85 Qualifying Race Group A:
1 572 Cas Valk NED KNMV Yamaha 19:18.470 9
2 419 Sacha Coenen BEL FMB Yamaha 19:24.010 9
3 494 Maximilian Werner GER DMSB Suzuki 19:32.606 9
7 511 Mirco Ten Kate NED KNMV KTM 19:53.264 9
11 410 Damien Knuiman NED KNMV KTM 20:24.838 9
15 413 Joey Daneel NED KNMV KTM 20:48.130 9

EMX 85 Qualifying Race Group B:
1 451 Julius Mikula CZE ACCR KTM 19:19.407 9
2 424 Charlie Heyman GBR ACU Husqvarna 19:21.789 9
3 527 Andreas Jensen DEN DMU KTM 19:26.772 9
17 471 Charlie Van Nieuwland NED KNMV Yamaha 21:27.063 9

EMX 65 Qualifying Race:
1 479 Vitezslav Marek CZE ACCR KTM 13:44.912 7
2 401 Lotte Van Drunen NED KNMV KTM 13:53.094 7
3 522 Ashton Boughen GBR ACU Yamaha 13:57.464 7
5 484 Dex Kooiker NED KNMV Yamaha 14:15.920 7
6 434 Ray Van Gelder NED KNMV Husqvarna 14:16.460 7
11 417 Jayson Van Drunen NED KNMV Yamaha 14:25.709 7
12 574 Gyan Doensen NED KNMV KTM 14:34.096 7
13 424 Dean Gregoire NED KNMV KTM 14:35.712 7
15 411 Dex Von Den Broek NED KNMV KTM 14:50.664 7
22 497 Sem Taspinar NED KNMV KTM 14:59.439 7
23 499 Dani Heitink NED KNMV KTM 15:00.326 7
24 408 Chiodi Duinkerk NED KNMV Husqvarna 15:04.889 7
25 584 Jannes Vos NED KNMV KTM 15:06.033 7
30 547 Cody De Beer NED KNMV Yamaha 14:55.025 6