Bax/Stupelis winnen WK Zijspancross Markelo


Martijn Spliethof - 06 juli, 2019 FOTO - Stichting Motocross Markelo

De achtste van 14 wedstrijden voor het WK Zijspancross was op circuit De Herikerberg in Markelo.

De eerste manche is gewonnen door Bax/Stupelis, voor Vanluchene/Van den Bogaart en Brown/Millard. Koen Hermans en Nicolas Musset reden lange tijd aan de leiding, tot ze door een technisch probleem (afgebroken stuurdemper) het tempo moesten laten zakken en uiteindelijk als negende werden afgevlagd.

Ook de tweede manche is, na een herstart als gevolg van een valpartij van Valentin Giraud, gewonnen door Bax/Stupelis. Vanluchene/Van den Bogaart en Hermans/Musset werden op ruime afstand als tweede en derde afgevlagd.

Etienne Bax en Kaspars Stupelis vergroten met deze dubbele overwinning hun voorsprong in de tussenstand voor het Wereldkampioenschap.

Uitslagen op Mylaps Speedhive
Website organisator

Race 1

1 82 ETIENNE BAX/ KASPARS STUPELIS 36:08.172 18
2 1 MARVIN VANLUCHENE/ BEN VD BOGAART 36:14.476 18
3 888 STUART BROWN/ JOSH CHAMBERLAIN 36:54.045 18
6 14 GERT VAN WERVEN/ PETER BEUNK 37:26.280 18
9 2 KOEN HERMANS/ NICOLAS MUSSET 38:19.155 18
10 98 IJEN KOPS/ PIM LAMBRECHTS 35:50.268 17
15 25 MIKE KEUBEN/ LARS DE LAAT 36:41.156 17
16 99 THOM VD LAGEMAAT/ HANTJE VAN HAL 36:55.778 17
18 418 STEPHAN WIJERS/ SIEBE VAN DER PUTTEN 37:13.305 17
27 110 SVEN WISSELINK/ BART SLOOT 15:26.068 7
28 5 JULIAN VELDMAN/ GLENN JANSSENS 15:21.354 6
29 17 JUSTIN KEUBEN/ DION RIETMAN 2:09.607 1

Race 2

1 82 ETIENNE BAX/ KASPARS STUPELIS 34:49.055 17
2 1 MARVIN VANLUCHENE/ BEN VD BOGAART 35:08.402 17
3 2 KOEN HERMANS/ NICOLAS MUSSET 35:17.840 17
5 5 JULIAN VELDMAN/ GLENN JANSSENS 35:43.424 17
9 98 ILJEN KOPS/ PIM LAMBRECHTS 36:19.829 17
16 99 THOM VD LAGEMAAT/ HANTJE VAN HAL 36:02.497 16
18 110 SVEN WISSELINK/ BART SLOOT 36:26.720 16
25 25 MIKE KEUBEN/ LARS DE LAAT 6:37.279 3
26 14 GERT VAN WERVEN/ PETER BEUNK 4:27.937 2
27 17 JUSTIN KEUBEN/ DION RIETMAN 37:20.407 –

Kwalificaties

Qualifying Race Group A:
1 2 KOEN HERMANS/ NICOLAS MUSSET 24:49.712 13
2 82 ETIENNE BAX/ KASPARS STUPELIS 24:55.877 13
3 28 JAKE BROWN/ JOE MILLARD 25:31.410 13
11 5 JULIAN VELDMAN/ GLENN JANSSENS 25:08.800 12
15 110 SVEN WISSELINK/ BART SLOOT 27:04.497 12

Qualifying Race Group B:
1 9 DAVY SANDERS/ KENNY VAN GAALEN 26:00.460 13
2 1 MARVIN VANLUCHENE/ BEN VD BOGAART 26:03.063 13
3 7 KERT VARIK/ LAURIS DAIDERS 26:15.440 13
4 14 GERT VAN WERVEN/ PETER BEUNK 26:18.476 13
7 25 MIKE KEUBEN/ LARS DE LAAT 26:52.012 13
8 17 JUSTIN KEUBEN/ DION RIETMAN 27:05.046 13
9 98 IJEN KOPS/ PIM LAMBRECHTS 27:08.278 13
11 99 THOM VD LAGEMAAT/ HANTJE VAN HAL 27:47.535 13