Glenn Coldenhoff wint beide manches MXGP Imola (Italië)


Martijn Spliethof - 16 augustus, 2019 FOTO - MXGP

Ronde 15 van het Wereldkampioenschap Motocross was de MXGP of Italy op het historische wegrace circuit Autodromo Enzo e Dino Ferrari in Imola. Glenn Coldenhoff wist beide MXGP-manches op zijn naam te schrijven en daarmee zijn eerste Grand Prix overwinning van het jaar binnen te halen! De Sloveen Tim Gajser had aan zijn vijfde plaats in de eerste manche al genoeg om zijn derde wereldtitel te behalen. Calvin Vlaanderen eindigde als vijfde in de MX2-daguitslag (8-3 in de manches).

Naast de MXGP en MX2 klassen reden ook de dames voor het WK. Nancy van de Ven is alweer terug na haar knieoperatie, ze werd derde (3-4 in de manches), Lynn Valke zesde, Shana van der Vlist zevende in het dagklassement.

Voor het Europees Kampioenschap reed de EMX2t klasse. Mike Kras eindigde als vierde (3-5 in de manches) en staat nu op een gedeelde eerste plaats in de EK-tussenstand, samen met Brad Anderson. 

Uitslagen en totaalstanden

Manche 1

MXGP:
1 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 34:54.225 20
2 91 Seewer, Jeremy SUI FMS Yamaha 34:56.562 20
3 21 Paulin, Gautier FRA MCM Yamaha 35:01.198 20
14 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 35:51.933 20
17 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 36:00.466 20

MX2:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 34:05.826 19
2 19 Olsen, Thomas Kjer DEN DMU Husqvarna 34:14.064 19
3 959 Renaux, Maxime FRA FFM Yamaha 34:26.042 19
8 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Honda 34:50.811 19
27 332 Conijn, Marcel NED KNMV Kawasaki 35:23.713 18

WMX:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 24:35.636 12
2 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 24:43.918 12
3 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 24:59.331 12
5 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 25:36.613 12
7 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 25:39.528 12
10 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 26:37.207 12
12 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 25:02.151 11
29 71 Verploegh, Demi NED KNMV KTM 26:57.811 10

EMX2t:
1 371 Iacopi, Manuel ITA FMI Yamaha 30:13.417 16
2 888 Deghi, Gianluca ITA FMI KTM 30:23.333 16
3 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 30:32.795 16
16 26 Leerkes, Nick NED KNMV KTM 32:00.399 16
22 715 Janssen, Jaap NED KNMV KTM 31:03.340 15
23 38 Timmerman, Karl NED KNMV Husqvarna 31:19.680 15

Manche 2

MXGP:
1 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 34:36.332 20
2 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 34:39.101 20
3 91 Seewer, Jeremy SUI FMS Yamaha 34:40.812 20
25 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 10:27.348 5
26 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 11:06.681 5

MX2:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 33:33.346 19
2 19 Olsen, Thomas Kjer DEN DMU Husqvarna 33:38.729 19
3 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Honda 33:42.928 19
28 332 Conijn, Marcel NED KNMV Kawasaki 16:39.800 8

WMX:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 24:06.945 12
2 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 24:11.319 12
3 274 Verstappen, Amandine BEL FMB Yamaha 24:12.385 12
4 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 24:22.303 12
6 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 25:07.295 12
7 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 25:17.450 12
12 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 25:54.285 12
24 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 26:02.250 11
26 71 Verploegh, Demi NED KNMV KTM 26:06.385 11

EMX2t:
1 371 Iacopi, Manuel ITA FMI Yamaha 30:05.330 16
2 1 Anderson, Brad GBR ACU KTM 30:14.095 16
3 888 Deghi, Gianluca ITA FMI KTM 30:45.251 16
5 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 31:00.822 16
14 26 Leerkes, Nick NED KNMV KTM 31:38.653 16
24 38 Timmerman, Karl NED KNMV Husqvarna 31:46.808 15
29 715 Janssen, Jaap NED KNMV KTM 9:33.477 4

Kwalificaties

MXGP Qualifying Race:
1 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 24:46.048 14
2 259 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 24:49.701 14
3 128 Monticelli, Ivo ITA FMI KTM 24:51.444 14
13 189 Bogers, Brian NED KNMV Honda 25:31.994 14
20 34 De Waal, Micha-Boy NED KNMV Yamaha 26:06.106 14

MX2 Qualifying Race:
1 61 Prado, Jorge ESP RFME KTM 23:30.524 13
2 29 Jacobi, Henry GER DMSB Kawasaki 23:45.824 13
3 19 Olsen, Thomas Kjer DEN DMU Husqvarna 23:47.741 13
6 10 Vlaanderen, Calvin NED KNMV Honda 23:52.782 13
32 332 Conijn, Marcel NED KNMV Kawasaki 24:16.273 12

WMX Qualifying Practice:
1 151 Duncan, Courtney NZL MNZ Kawasaki 1:41.121
2 423 Papenmeier, Larissa GER DMSB Yamaha 1:43.154
3 325 Andersen, Sara DEN DMU KTM 1:43.435
4 85 Van De Ven, Nancy NED KNMV Yamaha 1:43.458
6 188 van der Vlist, Shana NED KNMV KTM 1:45.959
7 172 Valk, Lynn NED KNMV Yamaha 1:46.179
13 143 Stoutjesdijk, Stephanie NED KNMV Husqvarna 1:49.947
16 67 Van Der Werff, Britt NED KNMV Husqvarna 1:50.330
22 71 Verploegh, Demi NED KNMV KTM 1:54.615

EMX2t Qualifying Practice:
1 1 Anderson, Brad GBR ACU KTM 1:40.559
2 998 Kellett, Todd GBR ACU Yamaha 1:40.749
3 499 Alberio, Emanuele ITA FMI Husqvarna 1:40.973
4 55 Kras, Mike NED KNMV KTM 1:41.025
21 26 Leerkes, Nick NED KNMV KTM 1:44.453
22 715 Janssen, Jaap NED KNMV KTM 1:45.156
28 38 Timmerman, Karl NED KNMV Husqvarna 1:47.916