Bax/Stupelis winnen WK Zijspancross Oldebroek

Etienne Bax in actie met Kaspars Stupelis

Martijn Spliethof - 20 april, 2019 FOTO - Etienne Bax (Facebook)

In het traditionele paasweekend organiseerde Stichting Circuit Oldebroek de derde WK Zijspancross van het jaar op circuit De Bargen.

Etienne Bax en Kaspars Stupelis wonnen beide manches en daarmee de Grand Prix. In het dagklassement eindigden Willemsen/Rostingt als tweede en Vanluchene/Van den Bogaart als derde.

Uitslagen (Mylaps Speedhive)
Uitslagen en totaalstanden (FIM Sidecarcross)

Manche 1

1 82 ETIENNE BAX/ KASPARS STUPELIS 36:02.133 18
2 111 DANIEL WILLEMSEN/ LUC ROSTINGT 36:27.055 18
3 4 VALENTIN GIRAUD/ ANDRES HALLER 36:30.317 18
7 5 JULIAN VELDMAN/ GLENN JANSSENS 37:07.876 18
8 2 KOEN HERMANS/ NICOLAS MUSSET 37:15.826 18
13 14 GERT VAN WERVEN/ PETER BEUNK 37:46.213 18
17 17 JUSTIN KEUBEN/ DION RIETMAN 36:04.677 17
18 98 IJEN KOPS/ PIM LAMBRECHTS 36:17.520 17
19 72 FRANK MULDERS/ AIVAR VD WIEL 36:33.494 17
21 99 THOM VD LAGEMAAT/ HANTJE VAN HAL 36:53.243 17

Manche 2

01. 82. Etienne Bax-Kaspars Stupelis NL-LV WSP-Zabel 25
02. 01. Marvin Vanluchene-Ben van den Bogaart BE-NL VMC-Zabel 22
03. 111. Daniel Willemsen-Luc Rostingt NL-FR WSP-Zabel 20
04. 02. Koen Hermans-Nicolas Musset NL-FR WSP-Zabel 18
05. 05. Julian Veldman-Glenn Janssens NL-BE WHT-MEGA 16
13. 14. Gert van Werven-Peter Beunk NL-NL WSP-TM 8
14. 17. Justin Keuben-Dion Rietman NL-NL VMC-Zabel 7
15. 98. Ijen Kops-Pim Lambrechts NL-NL WSP-Husqvarna 6
17. 72. Frank Mulders-Aivar van de Wiel NL-NL WSP-Zabel 4
22. 99. Thom van de Lagemaat-Han van Hal NL-NL VMC-MEGA 0

Kwalificaties

Qualifying Race Group A:
1 2 KOEN HERMANS/ NICOLAS MUSSET 25:27.839 13
2 82 ETIENNE BAX/ KASPARS STUPELIS 25:37.201 13
3 9 DAVY SANDERS/ LARI KUNNAS 26:27.399 13
5 14 GERT VAN WERVEN/ PETER BEUNK 27:02.488 13
9 72 FRANK MULDERS/ AIVAR VD WIEL 25:31.689 12
13 99 THOM VD LAGEMAAT/ HANTJE VAN HAL 26:32.028 12
DNF 110 SVEN WISSELINK/ BART SLOOT 5:35.507 2
DQ 5 JULIAN VELDMAN/ GLENN JANSSENS 27:30.781 13

Qualifying Race Group B:
1 1 MARVIN VANLUCHENE/ BEN VD BOGAERT 24:54.922 12
2 28 JAKE BROWN/ JOE MILLARD 25:15.483 12
3 7 KERT VARIK/ LAURIS DAIDERS 25:23.519 12
4 111 DANIEL WILLEMSEN/ LUC ROSTINGT 25:30.038 12
5 17 JUSTIN KEUBEN/ DION RIETMAN 25:52.354 12
8 98 IJEN KOPS/ PIM LAMBRECHTS 26:05.550 12
DNF 159 SVEN SMIT/ NIELS WESSELINK 13:18.238 4